משכנתא למסורבים

מעל 90% הצלחה עם מסורבים

נתקלתם בבעיה במשכנתא והבנתם שאתם צריכים מומחה שיודע לפתור בעיות במשכנתא? הגעתם למקום הנכון, מרטין בוקסדורף עם 15 שנות ניסיון בפתרון בעיות במשכנתא עומד לשירותכם! 

מה עושים כאשר הבנק לא מאשר משכנתא ?

יש הרבה מאוד סוגי אנשים, כאשר כל אחד מגיב בצורה אחרת ברגע שנתקל בסירוב משכנתא. הדבר החכם לעשות הוא לעצור, להקפיא הכול ולנסות להבין מה בדיוק הבעיה שגרמה לסירוב משכנתא. הרי ברגע שנוכל לדעת מה הבעיה – יהיה קל יותר להחליט איך פותרים אותה.

מה סוגי הבעיות הקיימות העיקריות?

בעיות של BDI- הבעיה הנפוצה ביותר שגורמת לסירובי משכנתא בבנקים היא בעיות מול המערכת הבנקאית, הכוונה היא להגבלה, פשיטת רגל, צ'קים חוזרים, הוראות קבע שלא שולמו, עיקולים והוצאות לפועל.

זאת אולי הסיבה הנפוצה ביותר, אבל היא בטח לא הסיבה היחידה שיש. אם אתם חושבים שהבעיה היא אכן התנהלות פיננסית, זה בדיוק הזמן להזמין דוח נתוני אשראי ( דוח בי די איי) שיכול להראות לנו בדיוק מה הבעיה.

האמת, זה מאוד פשוט. מחייגים כוכבית 6194למוקד של בנק ישראל ומזמינים דוח נתוני אשראי, שישלחו לכם למייל בתוך שעה בערך. הדוח הזה למעשה מסביר בדיוק מה הבעיות שיש, מה הבעיות שאין ואת כל התמונה כולה.

ברגע שיש לי את הדו"ח הזה, אני יודעי לשים את האצבע על הבעיות ועל הפיתרון. זה למעשה כלי עבודה עיקרי שעוזר להתמודד מול בעיות בנתוני אשראי ( BDI ).

בעיה של הכנסות- אולי הדבר הראשון שהבנקים בודקים כאשר מישהו מגיע לבקש משכנתא, זה הכנסות. מה הכוונה הכנסות?

א. האם שני בני הזוג ביחד מרוויחים מספיק כדי לשלם את ההחזר החודשי.? אם החזר המשכנתא הצפוי הוא 4000 שקלים, אז אנחנו יודעים שבני הזוג צריכים להרוויח לפחות 12,000 שקל נטו, לאחר שמורידים את ההלוואות הקיימות בחשבון.

ב. מה הוותק בעבודה אצל שכירים ועצמאיים- בתור שכירים, הדבר הראשון שבודקים זה הוותק בעבודה. האם אתם עובדים בעבודה שלכם לפחות שנתיים רצוף? זה טוב. פחות משנתיים זה נחשב לפחות טוב.

אצל עצמאיים מסתכלים האם יש דו"ח הכנסות של שנה קודמת לכל הפחות. כלומר, אנשים שפתחו את העסק לפני פחות משנה- בדרך נוטים להיות מסורבים בבנקים. כמובן שגם דוחות עם הכנסות נמוכות נחשבים לדבר פסול.

ג. כמה הלוואות יש לכם? תראו, כמעט לכולם יש היום הלווואות, זה חלק מהחיים. אבל צריך להיות מספר פרופורציונלי ביחס להכנסות שלכם. נניח שזוג מרוויח 17 אלף שקל בחודש ויש לו 80 אלף הלוואות עם החזר חודשי של 2000 שקלים בחודש- זה יחסית בסדר. לעומת זאת זוג שמרוויח 14 אלף שקלים עם 150 אלף הלוואות – זה כבר ממש הרבה ויגרום לפסילת המשכנתא.

בעיות של רישום בנכס– הבעיה אולי המורכבת ביותר היא מה שקרוי בעיות בנכס. הכוונה היא לבעיות במשכנתא שלא קשורות בכלל באנשים שקונים את הבית. הכוונה היא למקרים כמו: מוכר שרוצה לקבל את הכסף לחשבונות בחו"ל, חריגות בנייה בבית שרוצים לקנות, דירות מפוצלות, חסר טופס 4 והיתרי בנייה. אלו בדרך כלל הבעיות הקשות ביותר בכל הנוגע לקבלת משכנתאות.

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או maratbok@gmail.com

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג