משכנתא למסורבים

מעל 90% הצלחה עם מסורבים

גם אחרי שסיימתם את פשיטת הרגל, או כל קושי אחר, עדיין חיווי האשראי נשאר שלילי מאוד. אז איך מתקדמים קדימה עם החיים?

אף בעל עסק אינו מעוניין לעבור פשיטת רגל. מדובר בתהליך בלתי פשוט הכולל חובות, עיקולים, הלוואות ולא פעם מלווה במתח נפשי וחשש מפני הבאות. העניין הוא שמדובר באות קלון שפושט הרגל נושא איתו זמן רב גם אחרי שהוא מתפטר מכל החובות ומגיע להפטר.

בתור מי שעוסק במקרים רבים של פשיטות רגל במשך עשור, אני יכול להגיד שמדובר בכתם שאי אפשר למחוק בקלות. ועדיין, יש מה לעשות. שמי מרטין בוקסדורף, ואני האיש שיכול לעזור לפושטי רגל באשר הם לקבל את המשכנתא מהבנק כדי לסגור חובות ולהתחיל דף חדש.

כבר הסדרתי את כל החובות, מה רוצים ממני?

לא זו בלבד שפושט הרגל נאלץ להתמודד עם שורה ארוכה של חובות, הלוואות, עיקולים, דחיית צ'קים וצרות שונות, גם כאשר הוא נפטר מהחובות האלה עדיין ניתן למצוא רישומים שליליים (חיווי אשראי שלילי BDI) בקרב הבנקים. החלק המתסכל כאן הוא שהאדם רוצה לשים את ההיסטוריה הבעייתית הזו מאחוריו, אבל גם אם הוא יבוא כעבור 10 שנים לקבל הלוואה, הבנקים יסתכלו עליו בעין עקומה כאשר יבחנו את נתוני האשראי שלו ויאחלו לו בהצלחה.

לכן, אני ממליץ בחום לפושטי הרגל, ברגע שאתם נפטרים כבר מכל החובות, עשו לעצמכם טובה ובצעו עוד צעד אחד קטן להשלמת התהליך: בקשו מעורך הדין שלכם שיבקש להסיר את הרשומות השליליות אצל הבנקים. זה יסייע לכם רבות בהמשך. אז נכון, רבים אומרים לי שהם כבר לא רוצים לראות את הבנקים ולהתמודד עם כל הביורוקרטיה. אני מבין את התסכול ורואה אותו לא פעם מקרוב. אבל אם אי פעם תזדקקו להלוואה, חשוב שהרישומים שלכם יהיו נקיים. כדאי להשקיע עכשיו כדי לקחת הלוואה בהמשך בראש שקט יותר ועם כמה שפחות בעיות או היסטוריית עבר שמעוררת חשדנות בקרב הבנקים. חשוב להבין שאי מחיקת נתוני האשראי היא לא בהכרח טעות של הבנקים. הם מעוניינים לשמור לעצמם את ההיסטוריה הזו כדי "להיזהר" מפושטי רגל לשעבר שמגיעים לקחת הלוואה, שכן הם חוששים מכך שפושטי הרגל יחזרו לסורם, ישקעו שוב בחובות ולא יצליחו להחזיר את ההלוואה.

אבל מה קורה עם בנקים שכבר מכירים אותנו?

אמת, יש בנקים שאין לכם סיכוי איתם. אלה אותם בנקים שכבר הייתה לכם היסטוריה איתם בעבר וש"סימנו" אתכם כפושטי רגל וכלקוחות בעייתיים. לכן, אל תנסו אפילו לגשת לבנקים כאלה ולבקש מהם הלוואה, הם לעולם לא יתנו לכם. במקום זאת כדאי לפנות לבנקים אשר אינם מכירים אתכם, וזאת כדי שתוכלו לפתוח איתם דף חלק. אז נכון שאתם לא משאירים לעצמכם הרבה אופציות, אבל מצד שני תוכלו לחסוך לעצמכם זמן יקר בכך שלא תפנו לבנקים שכבר מכירים אתכם. כמו כן, חשוב לגשת לבנקים החדשים בדרך נכונה ולהראות להם שעברתם שינוי משמעותי בחייכם.

אז מה אתם עושים היום?

הדבר המשמעותי ביותר שמעניין את הבנקים החדשים שאתם פונים אליהם הוא איפה אתם נמצאים היום מבחינה כלכלית. הם רוצים לראות שאתם עומדים על הרגליים, שהשתקמתם ואתם לא מתכוונים לחזור על טעויות העבר. תוכלו להראות להם זאת על ידי המצאת מסמכים שיוכיחו כי יש לכם עבודה מסודרת, משכורת קבועה וכי אין לכם חובות כלל. כלומר, אתם זקוקים כעת למשכנתא רק כדי לפתוח פרק ב בחיים ולהמשיך בדרך נקייה וחדשה. בשורה התחתונה, הבנקים רוצים לראות שלמדתם את הלקח ולא תרדו שוב לבור הכלכלי שבו הייתם לפני שנים.

פושטי רגל לשעבר? רוצים לראות איך אפשר להפיק מהבנק את המקסימום כדי לקבל משכנתא? פנו אליי עכשיו, ניפגש לשיחה על כוס קפה ואני אראה לכם איך להמשיך מכאן והלאה.

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או Maratbok@gmail.com

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג