משכנתא למסורבים

מעל 90% הצלחה עם מסורבים

מרטין בוקסדורף מטפל כבר 15 שנה במשכנתאות לקניית דירות מעמידר/ עמיגור. רק בבנקים למשכנתאות.

קיבלתם הזדמנות לקנות את הדירה שאתם גרים בה בעמידר או עמיגור? מזל טוב. עכשיו מה שנשאר זה לקחת משכנתא כדי לקנות את הדירה בפועל.

משהו חשוב שאתם צריכים לדעת מראש:

המשכנתא היה תהיה רק עד 85 אחוז משווי דירת העמידר. זה לא משנה מה שווי השוק של הדירה שלכם. אם הצעת הרכישה שקיבלתם היא למשל 300 אלף שקלים, זה אומר שתוכלו לקבל משכנתא עם 85 אחוז מתוך הסכום של 300 אלף שקלים.

אין כזה דבר משכנתא לקניית דירה מעמידר שהיא 100 אחוז משווי הצעת הרכישה או יותר מזה. המקסימום הוא 85 אחוז משווי הצעת הרכישה.

למה זה קשה לקבל משכנתא לדירת עמידר?

תראו, חשוב להבין את העניין הזה מראש ולהיות מודעים לזה. הבנקים מאוד לא אוהבים לתת משכנתא לדירת עמידר. הם באמת לא רוצים לתת כאלו. בנק ישראל מחייב את הבנקים המסחריים להציע משכנתאות כאלו- אבל ככל שהם יכולים להתחמק מזה, הם בהחלט ינסו להתחמק מזה. תהיו מוכנים לזה שהבנקים יעשו כל מה שהם רק יכולים כדי לא לתת לכם את המשכנתא הזו.

אוכלוסייה שנחשבת חלשה:

בעיני הבנקאים יש תפיסה שאומרת: אנשים שמקבלים זכאות לדיור ציבורי הם בדרך כלל אנשים חלשים יותר, כאלו שסביר להניח יתקשו לשלם את התשלומים ולכן צריכים להיות זהירים איתם. זאת הסיבה שבגינה הבנקים לא אוהבים את המשכנתאות האלו ויעשו כל מה שניתן בשביל לא להציע אותן.

משכנתא לדירת עמידר בגיל מבוגר:

שימו לב אם זכיתם באפשרות לקנות דירת עמידר ואתם בגיל מעל 60, סביר להניח שתהיו צריכים להביא ערב למשכנתא. הערב יכול להיות רק קרוב משפחה מדרגה ראשונה ולא מישהו אחר. הכוונה היא לילדים שלכם. מקובל מאוד להביא את אחד הילדים שיהיה ערב למשכנתא, כאשר הילד יהיה זה שמשלם את המשכנתא בפועל.

משכנתא עם הכנסות נמוכות:

אם זכיתם באפשרות לקנות דירת עמידר ואתם סובלים מהכנסות נמוכות, זה גם מצב קלאסי שבו צריכים להביא ערבים. אם אתם יחסית צעירים- ניתן להביא ערבים שהם אחים או ילדים, אם אתם מבוגרים יותר- אפשר להביא את הילדים בתור ערבים. כך או אחרת, אל תוותרו על האפשרות לזכות בדירת עמידר.

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או maratbok@gmail.com

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג