משכנתא למסורבים

מעל 90% הצלחה עם מסורבים

מרטין בוקסדורף- מומחה משכנתא פנסיונית/ משכנתא הפוכה לבני 70 פלוס. בבנקים או חברות ביטוח.

בני 70 פלוס ומחפשים משכנתא? אלה כמה דברים שכדאי לדעת

במקרים לא מעטים אנחנו זקוקים לסכום כסף מסוים כדי לסגור כמה פינות. אמנם כשמדובר בכסף מידי אין בדרך כלל פתרונות קסם, אבל לפעמים ניתן לראות אור בקצה המנהרה באמצעות משכנתא הפוכה. משכנתא מסוג זה היא משכנתא מיוחדת המיועדת לבני 60 פלוס שיש ברשותם נכס. בני 60 פלוס יכולים לשעבד את הנכס הזה ולקבל תמורתו כסף לכל מטרה: סגירת חובות, עזרה לילדים ושמירה על רמת חיים טובה.

מה אני עושה?

שמי מרטין בוקסדורף ואני עוסק במשך עשור במקרים המורכבים ביותר בשוק הישראלי הכוללים טיפול בלקוחות שעברו פשיטת רגל, וכן בהשגת משכנתאות הפוכות לאנשים בגיל הפנסיה. יש לי ניסיון בהתנהלות עם הבנקים, שכן בעברי עבדתי בשלושה בנקים גדולים למשכנתאות בישראל והייתי אחראי על טיפול במשכנתאות של לקוחות במסגרת תפקידים שונים. רק אחרי שהכרתי את כל ההתנהלויות הבנקאיות וכל פינה בחוק, הקמתי עסק עצמאי משלי שכבר סייע לאלפי לקוחות.

כל מה שרציתם לדעת על משכנתא פנסיונית

כאמור, משכנתא פנסיונית לבני 60 פלוס יכולה לפתור הרבה בעיות כלכליות, אך חשוב להבין שהיא מיועדת לבעלי נכס בלבד, ולא ניתן לקחת אותה כדי לרכוש נכס. מעבר לכך, ישנם כמה דברים שכדאי לדעת על המשכנתא הזו:

  1. מדובר בהחלטה של כל המשפחה.

אם אתם מתכוונים לקחת משכנתא הפוכה, חשוב לשתף בהחלטה הזו את כל המשפחה, בייחוד אם אתם רוצים לעזור לילדים. זאת משום שהילדים הם אלה שמוכרחים לחתום על ערבות כדי שתוכלו לקבל את ההלוואה המיוחלת. הבנקים דורשים לחתום על ערבות מבני המשפחה, מכיוון שהם חוששים שאם לוקח המשכנתא ילך לעולמו בשיבה טובה, יורשיו לא יסכימו לשתף פעולה עם הבנק ולא יחזירו את המשכנתא. על מנת לבטח את עצמם, הבנקים דורשים מכולפ לחתום על ערבות.

  1. להכיר את המסלולים של המשכנתא ההפוכה.

מבין היתרונות הבולטים של משכנתא הפוכה הוא שהיא לא מצריכה החזר חודשי או הרשמה למסלול ביטוח חיים. במסגרת לקיחת משכנתא הפוכה ניתן לבחור באחד משני מסלולים. המסלול הראשון הראשון הוא תשלום ריבית בנוסף להחזר החודשי. המסלול השני אינו כולל תשלומים כלל, וזאת במטרה להקל על בני 60 פלוס מבחינה כלכלית, כך שלא יצטרכו לשלם וישקעו בחובות.

  1. משכנתא הפוכה – איך זה עובד בפועל?

מדובר בתהליך פשוט יחסית בהשוואה ללקיחת משכנתא רגילה. בשלב הראשון יש צורך להביא את כל הטפסים והניירת אל הבנק לצורך בדיקה. במהלך הפגישה הבנקאי מוודא שלקוחותיו מבינים שכל המשפחה צריכה לחתום על ערבות ומעדכן אותם בכל הנהלים של לקיחת משכנתא הפוכה.

כמו כן, תידרשו לספק מידע לבנק על השימוש שאתם עומדים לעשות עם הכסף של המשכנתא שתקבלו, תוך הצגת אסמכתא. חשוב לבנקים לדעת לאן הולך הכסף שאתם לוקחים. בסופו של דבר, אחרי שהבנקאי ומנהל הסניף מתרשמים לטובה מההחלטה ומבינים שאתם לקוחות רצינייים שזקוקים למשכנתא באמת, הבקשה נשלחת לאישור על ידי מנהל הצוות. לאחר האישור, המשכנתא עוברת את התהליך הרגיל של כל משכנתא: שמאות, חתימות שונות ורישום בטאבו.

אם גם אתם רוצים לקחת משכנתא הפוכה אך לא בדיוק מבינים איך זה עובד, אתם מוזמנים לפנות אליי ואני אלווה אתכם בכל התהליך.

מרטין בוקסדורף- 0508116397  maratbok@gmail.com

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג