משכנתא למסורבים

מעל 90% הצלחה עם מסורבים

נמצאים בהליך פשיטת רגל? סיימתם פשיטת רגל בעבר? שמי מרטין ואני מטפל במשך 15 שנה באנשים שצריכים משכנתא עם פשיטת רגל ברזומה.

משכנתא לפושטי רגל, מוגבלים ומסורבים

מי שנמצא במצב של פשיטת רגל או שהחשבון שלו מוגבל, מחפש כל דרך אפשרית כדי להשיג כסף ולנסות להשתקם כלכלית. כבר מעל ל-10 שנים אני עובד עם אנשים שחשבון הבנק שלהם הוגבל בגלל פשיטת רגל או חובות, ואני מטפל בכל לקוח באופן אישי. הדבר הראשון שאני עושה כאשר לקוח מתקשר אליי הוא לשמוע אותו ולהבין את חומרת הבעיה. אם אני רואה שבמצב הנוכחי ניתן לבקש משכנתא מהבנקים, אנחנו ממשיכים לשלב הבא.

איך זה עובד בפועל?

לאחר שיחת הטלפון, אני מזמין את הלקוח אליי לפגישה ומבקש ממנו להביא תאת כל המסמכים החשובים. במהלך הפגישה אני מתעמק בתיק של הלקוח ומבין לעומק מה בדיוק הבעיה? אילו בנקים "שרפו" את הלקוח? אילו יתרונות קיימים ללקוח? ועוד. בהתאם לשאלות אלה ונוספות ולאחר מעבר על הניירת הרלוונטית, אנחנו מחליטים על דרך הפעולה הטובה ביותר. מכאן אני עובר לטפל בכל הדברים המנהליים ומחכה לאישור של הבנק.

כמו כן, אחד הדברים המשמעותיים יותר שיש להביא בחשבון הוא שתשובת הבנק למשכנתא לפושטי רגל או מסורבים עשויה לקחת זמן. אחרי הכול, לא מדובר באישור רגיל, אלא באישור ללקוח שחווה משבר כלכלי ובדרך זו או אחרת "סומן" על ידי הבנק.

המטרה העיקרית של מסורבי המשכנתא היא להוכיח שהמעידה שלהם הייתה חד פעמית, על מנת שיוכלו לקבל את המשכנתא המיוחלת מהבנק. לכן, כאשר אני עובד עם לקוחות, אני מסביר להם שכדאי להם לעשות הכול כדי להוכיח שהם השתקמו מבחינה כלכלית ושהמצב הפיננסי הבעייתי שאליו נקלעו היה באמת מעידה חד פעמית שלא תחזור על עצמה.

ברגע שאני יכול להוכיח לבנקים שהלקוח לא יחזור שוב על הטעויות שעשה, הבנק מאשר את ההלוואה. בדרך כלל אני מצליח לעשות זאת, ועל ידי כך מעניק ללקוחות שלי הזדמנות שנייה כדי לשקם את עצמם מבחינה כלכלית.

מה אפשר לעשות כשלא מצליחים להשיג את המשכנתא מהבנק

אמת, ישנם מצבים שבהם לא ניתן כמעט להשיג משכנתא מהבנק, ויש צורך לחשוב על דרך אחרת. למעשה, כשאדם מקבל סירוב מהבנק עומדות בפניו שתי אפשרויות. האפשרות הראשונה היא להמתין קצת עד שיירגעו הרוחות. בדרך כלל, כדאי להמתין במשך שנה שלמה עד שניתן באמת לפנות אל הבנק ולבקש ממנו משכנתא.

במשך השנה הזו, כדאי לעשות הכול כדי להגדיל את ההכנסות ולהראות לבנק שהצלחתם להשתקם. האפשרות השנייה היא לקחת משכנתא חוץ בנקאית. מדובר במקרה שבו האדם נמצא במצב כלכלי בעייתי מבחינת הבנק. אדם שיש לו הגבלות או שהוא פשט את הרגל, עשוי שלא לקבל אישור למשכנתא מהבנק גם כשיעברו שנים רבות אחרי ההפטר, אם בכלל.

למי מתאים לקחת משכנתא חוץ בנקאית?

לא כל אחד יכול לקחת משכנתא חוץ בנקאית, אלא רק מי שיש לו נכס. הסיבה לכך היא שריביות המשכנתא החוץ בנקאית גבוהות יותר מאלה שבבנק ויכולות להגיע ל-12 או 13 אחוזים. כמו כן, מכיוון שהחברות המציעות הלוואה חוץ בנקאית אינן משעבדות נכסים, לא ניתן לקחת משכנתא כדי לרכוש בית.

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או maratbok@gmail.com

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג