משכנתא למסורבים

מעל 90% הצלחה עם מסורבים

לקחת משכנתא לאחר פשיטת רגל, זה לא דבר פשוט. מרטין בוקסדורף הוא מומחה עם 15 שנות ניסיון במשכנתאות לפושטי רגל.

כל מה שרציתם לדעת על משכנתאות לפושטי רגל

פשיטת רגל היא מצב שממנו שואפים בעלי העסקים להימנע בכל מחיר, לא רק בגלל הבור הכלכלי, אלא גם בעקבות אות הקלון שעלול ללוות אותם לאורך זמן. ואכן, גם בעלי עסקים המעוניינים להשתקם אחרי טלטלה משמעותית כמו פשיטת רגל, מוצאים שזה לא קל כמו שחשבו. במקרים רבים, הבנקים אינם ממהרים לתת משכנתא פושטי רגל לשעבר, בגלל החשש שהם ייקלעו שוב לחובות. אם אתם מעוניינים להשתקם מבחינה כלכלית ולקחת הלוואה, ישנם כמה דברים שכדאי לדעת.

כמה זמן עבר מאז ההפטר?

ההפטר משמעותו סיום הליכי פשיטת רגל שנפתחו נגד האדם. בדרך כלל מומלץ לקחת משכנתא כמה שיותר רחוק מזמן קבלת ההפטר, שכן אז גדלים הסיכויים לקבל אותה. עם זאת, אנחנו מצליחים לגייס ללקוחותינו משכנתאות גם בתקופה של כחצי שנה לאחר ההפטר.

תיאום ציפיות לגבי אחוזי המימון

כפי שאמרנו מקודם, הבנקים חוששים מאוד לתת משכנתאות לפושטי רגל לשעבר, במיוחד אם מדובר במשכנתא באחוז מימון גבוה. לדוגמה, אם רוצים לקחת משכנתא בכ-70 אחוז מימון ומעלה, ייתכן מאוד שניתקל בסירוב. בדרך כלל, ככל שאחוז המימון של המכשנתא נמוך יותר, כן גוברים הסיכויים לקבל את המשכנתא מהבנק.

הערבים הם המפתח ללקיחת משכנתא

כאשר באים לבקש משכנתא לאחר פשיטת רגל, כדאי לשדר אמינות ככל הניתן. אחת הדרכים ליצור אמינות היא להביא ערב למשכנתא. כשמגיעים לבנק עם ערב כדי לקחת משכנתא, משדרים אמינות גבוהה יותר, והסיכויים לקבל משכנתא גדלים.

להסדיר את החובות מבעוד מועד

אם הבנק רואה שעדיין נשאר חוב כלשהו, הוא לא ייתן לכם משכנתא לאחר פשיטת רגל. לפיכך, חשוב להסדיר את כל החובות ולוודא שהבנק עדכן את המצב הקיים ומחק את כל החובות. אם כי גם זה לא תמיד עוזר. ישנם מקרים שבהם גם אם הבנקים מוחקים את כל החובות, הם עדיין לא מאפשרים לפושט רגל לשעבר לקחת משכנתא, מחשש שהוא לא יוכל להחזיר אותה.

לפני שפונים לבנק, פונים למומחה בתחום פשיטת רגל

ראינו שבקשת משכנתא מהבנק לאחר פשיטת רגל היא מורכבת על גבול הבלתי אפשרי. לפיכך, לפני שאתם קובעים פגישה עם היועץ בבנק, דאגו לפנות למומחה לפשיטת רגל. ולא מדובר ביועץ משכנתאות רגיל, אלא באיש מקצוע שיש לו ניסיון רב בטיפול בלקוחות שעברו פשיטת רגל. עבדכם הנאמן, למשל, טיפל במאות מקרים של פושטי רגל. למעשה, במרבית הזמן אני עוסק רק בטיפול במקרים של פושטי רגל, מה שהופך אותי למומחה מספר אחת בנושא.

 

 

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג