משכנתא למסורבים

מעל 90% הצלחה עם מסורבים

עברתם פשיטת רגל? זקוקים למשכנתא בדחיפות כדי להיפטר מהחובות? כמי שיש לו ניסיון עבודה של 10 שנים עם פושטי רגל, אני יכול להסביר לכם בדיוק איך זה עובד.

נעים מאוד, אני מרטין בוקסדורף ובמשך עשור אני עוזר לפושטי רגל לקבל משכנתא. אם כבר עברתם פשיטת רגל, אני לא צריך להסביר לכם עד כמה הבנקים מערימים עליכם קשיים, ואולי אפילו התייאשתם לגמרי מכל הביורוקרטיה והסירובים שבהם אתם נתקלים מכל עבר, בייחוד אם אתם זקוקים עכשיו למשכנתא כדי לסגור כמה חובות.

איך אתם נראים בעיני הבנקים לאחר פשיטת הרגל?

לפעמים האדם אינו מבין מדוע הבנקים ממשיכים לסגור בפניו את הדלת גם אחרי שעברו שנים מאז פשיטת הרגל וגם לאחר שהוא כבר השתקם כלכלית. ובכן, מבחינת הבנקים אדם שעבר פשיטת רגל מועד לפורענות והוא עלול לחזור לסורו ולפשוט את הרגל שוב בתקופה של 10 שנים. לפיכך, הם אינם רוצים להסתכן בנתינת משכנתא לאנשים כאלה.

האם אפשר בכל זאת לעשות משהו?

למרות הסירוב ואף על פי שהמצב לא נראה מזהיר, תמיד יש מה לעשות. הסוד הוא לגשת אל הנושא מזווית אחרת, כלומר אנחנו צריכים לעשות הכול כדי להראות את הצד החיובי שלנו כפושטי רגל. ואכן יש דבר כזה.

האם עבר די זמן מאז קבלת ההפטר?

לפרמטר הזמן יש תפקיד חשוב מבחינת הבנקים. בדרך כלל מומלץ להמתין לתקופת צינון של שנתיים לפחות כדי לשדר לבנקים אמינות ולהוכיח להם שהכול נמצא בשליטה. כך שגם אם זכיתם במחיר למשתכן ואתם זקוקים לכסף, אל תמהרו. תמיד תוכלו למצוא דירה אחרת.

אילו בנקים שרפו אתכם במהלך פשיטת הרגל?

עברתם פשיטת רגל? ערכו רשימה של כל הבנקים שכבר יש לכם היסטוריה איתם. אלה בנקים ששרפו אתכם, ולכן אין טעם לפנות אליהם כדי לקבל את המשכנתא. מדובר בבזבוז זמן, הם לא יאשרו אותה. גם אם שילמתם את כל החובות, גם אם אתם שכירים ויש לכם משכורת מסודרת, מבחינת הבנק אתם שרופים, סוף פסוק. אני מדבר מתוך ניסיון רב של שנים. ניסיתי בכל מעודי למצוא פתרון לבעיה הזו ולעקוף אותה, אך דבר לא עזר. לא אחת אני נתקל בפושטי רגל שהיו להם  בעיות עם כל הבנקים, ועד היום הם בבעיה גדולה.

אבל גם אם נשארתם עם רשימה מצומצמת של בנקים שלא היו איתם בעיות בעבר, המתינו רגע. לפני שאתם מקבלים מהם סירוב, כדאי לתכנן דרך פעולה.

ההכנסות מול גובה המשכנתא

בואו נקרא לילד בשמו: הלקוחות המועדפים על הבנקים הם אלה שמרוויחים הרבה כסף, והלקוחות הפחות מועדפים הם אלה שמרוויחים פחות. כשאני מגיע לבנק כדי לשכנע את הפקידים לתת ללקוח שפשט את הרגל כסף, קל לי יותר לשכנע את הבנק שמדובר בלקוח אמין שהשתקם אם הוא מרוויח היום כ-20-30 אלף שקלים ועובד בנמל או בחברת החשמל, מאשר לקוח שמרוויח "רק" 13 אלף שקלים.

נתון נוסף שיש להביא בחשבון הוא גובה המשכנתא. אם אתם מגיעים מראש עם דרישה של 1.5 מיליון שקלים למשכנתא, הסיכויים לקבל סירוב גבוהים יותר מאשר כאשר מגישים לבנק בקשה ריאלית יותר מבחינתו של 600 אלף שקלים, שכן מדובר בסיכון נמוך הרבה יותר.

איפה אתם נמצאים היום?

באופן כללי, גם אם עברתם פשיטת רגל הבנק רוצה לראות שהשתקמתם. לי הרבה יותר קל לשכנע בנקים לתת משכנתא לאנשים שעזבו את עולם העסקים והיום הם שכירים. מבחינת הבנקים במצב זה הלקוח למד את הלקח והוא לא יחזור יותר על טעותו ויפתח עסק. מנגד, כאשר מדובר בבעל עסק שפשט את הרגל ונשאר בעל עסק, מבחינת הבנק הוא "חצוף", מועד לפורענות ועלול למצוא את עצמו שוב בבור כלכלי בעוד כמה שנים.

האם יש לכם חשבון בנק מסודר?

בסופו של דבר הבנק מעוניין לראות שיש לכם סדר בחשבון הבנק – משכורת מסודרת, עובר ושב תקין, הפקדות הנעשות לחשבון שלכם ולא לחשבון של בן/ בת הזוג וכדומה. ברגע שתראו התנהלות תקינה, תצאו הרבה יותר בסדר בעיני הבנק.

 

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג