משכנתא למסורבים

מעל 90% הצלחה עם מסורבים

מסורבי משכנתא? יש לזה פתרון גם אם הוא לא פשוט

המשכנתא היא אחת ההלוואות החשובות יותר שנרצה לקחת. המשכנתא מאפשרת לנו לרכוש נכס ולהרגיש את הביטחון אשר לו אנו זקוקים בחיים שהם די מעוררים.

נכס איכותי אפשר להעביר בירושה או לנצל אותו לטובת רווח מניב, אם רוצים להשכיר אותו לאחרים או להפוך אותו לעסק. מכל מקום, אם רוצים לקחת משכנתא, פונים פעמים רבות אל הבנק והבנק הוא זה שמחליט אם לתת משכנתא או לא.

מדוע הבנק מסרב להעניק משכנתא?

לפעמים נוצר מצב שבו הבנק מסרב להעניק לכם משכנתא. כאשר מדובר בהלוואה גדולה כמו משכנתא, הגוף הפיננסי חושב פעמיים אם לתת את המשכנתא או לא, וכך נוצר מצב של מסורבי משכנתא. הבנק עלול לסרב להעניק משכנתא למסורבים מסיבותיו הוא. לפעמים מדובר בהיסטוריה בעייתית של הלקוח, או לקוח ש'סומן' על ידי בנק אחד או יותר. 

כך שאם היו עיקולים, הוצאות לפועל או איסור יציאה מהארץ, קיים סיכוי גדול שהלקוח יקבל סירוב כאשר יבקש לקבל משכנתא. מקרה נוסף הוא אי יכולתו של הלקוח לשלם עבור המשכנתא. הבנק בוחן היטב את ההכנסות וההוצאות של הלקוח, ואם הוא יראה כי מבקש המשכנתא לא יכול לשלם את גובה המשכנתא בכל חודש, בהתאם לסכום שהוא מבקש, הוא יקבל סירוב.

מה עושים במצב של סירוב משכנתא?

ישנם אנשים שחושבים שסירוב משכנתא הוא מקרה אבוד וכי אין מה לעשות בנידון.  אבל גם כשהמצב אינו נראה טוב, תמיד יש תקווה. במקרה זה כדאי לפנות ליועץ משכנתאות מנוסה אשר יכוון אתכם לקראת התהליך. יועץ משכנתאות מקצועי המכיר את השוק מקרוב, יוכל לסייע לכם. אם קיבלתם סירוב מהבנק על רקע היסטוריה קודמת, למשל, היועץ יסייע לכם להראות לבנק שאפשר לסמוך עליכם. הוא יעזור לכם לאסוף את כל החומרים על מנת להוכיח לבנק כי חזרתם למיטב וכעת אתם יכולים לקחת משכנתא. כמו כן, במקרה של סירוב מהבנק, היועץ יבחן יחד אתכם אפשרויות אחרות כמו לקיחת משכנתא חוץ בנקאית. כי גם אם הנטייה הראשונית שלנו היא לפנות לבנק כדי לבקש משכנתא, היועץ יציג לכם אפשרויות נוספות.

איך בוחרים יועץ משכנתאות?

לאחר שראינו שאפשר בהחלט להגיע לתוצאות ולהשיג משכנתא לפושטי רגל גם אם קיבלתם סירוב, כדאי לפנות ליועץ משכנתאות שיודע מה הוא עושה. בחירת יועץ משכנתאות אינה עניין של מה בכך, ואתם צריכים לבחור את האדם שיעזור לכם לקחת את המשכנתא הנכונה, גם אם קיבלתם מהבנק סירוב חד משמעי. על כן, ישנם כמה דברים שכדאי לבחון:

  • ניסיון – אחד הדברים החשובים והמשמעותיים ביותר שיש לבדוק הוא הניסיון של יועץ המשכנתאות. כדאי לבחור ביועץ המכיר היטב את השוק ויש לו קשר עם הבנקים.
  • יצירתיות – לא פעם ההתנהלות מול הבנקים דורשת מהיועץ להמציא פתרונות יצירתיים על מנת לשכנע את הבנק לתת משכנתא ללקוח. במקרה שבו המצב עם הבנק אבוד, הוא פונה לגורמים חוץ בנקאיים. 
  • זמינות – היועץ צריך להיות זמין ללקוחות שלו לכל  שאלה או בעיה. לפיכך, מומלץ לבחור ביועץ זמין ומקצועי שיודע כיצד לפעול בכל מצב.
  • שקיפות מלאה – מטבע הדברים, כל יועץ לוקח שכר טרחה בתמורה לעבודתו. כדאי לבחון את המחירים בשוק ולבקש מהיועץ לשלוח הצעת מחיר הוגנת. יועץ הוגן יספק מחירים אטרקטיביים בתמורה לשירותים.
  • יחס אישי – בחירת משכנתא להשגת אישור להלוואה הם נושאים רגישים, ולכן כדאי לבחור ביועץ המעניק יחס אישי לכל לקוח. 

 

ראינו כמה תכונות שכדאי שיהיו ליועץ המשכנתאות שלנו אם ברצוננו להשיג את המשכנתא ושיהיה מה. כשיש לכם יועץ אישי מקצועי המכיר את ההתנהלויות של הבנקים מקרוב, הדרך אל המשכנתא לא נראית ארוכה כל כך. 

מרטין בוקסדורף– 0508116397 או maratbok@gmail.com

 

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג