משכנתא למסורבים

מעל 90% הצלחה עם מסורבים

האם לעשות מחיקה של נתוני אשראי או מחיקת של BDI? חובה לקרוא לפני מעשה!

מחיקת נתוני אשראי שליליים אחרי פשיטת רגל- האם לעשות?

עברתם פשיטת רגל, קיבלתם סוף כל סוף את ההפטר המיוחל אבל הבנקים עדיין לא מחקו את החובות מהדוחות שלכם. כן, זה יכול לקרות לכל פושט רגל באשר הוא. זה אומר, למעשה, שהמידע המצוי בדוחות הבנקים עדיין מציין כי אתם חייבים כסף לבנק, ועם מידע כזה לא תצליחו לקבל משכנתא מהבנק.

דו"ח נתוני אשראי – מה זה אומר?

בנק ישראל השיק ב-2019 מערכת חדשה שנועדה להנפיק דו"ח אישי עבור כל לקוח. מערכת זו כוללת את המידע הפיננסי שלכם שנאגר במשך 3 השנים האחרונות. תוכלו להזמין דו"ח כאן. המערכת של בנק ישראל מתעדת גם חובות, כך שאם עדיין יש לכם חוב כלפי הבנק, הדו"ח יציין אותו.

מהי משמעותו של דו"ח נתוני האשראי במקרה של פשיטת רגל?

מטבע הדברים, במהלך פשיטת רגל מצטברים רישומי חובות בבנק, וכשמקבלים הפטר, החובות האלה נמחקים מהדו"ח. העניין הוא שבמציאות זה לא תמיד עובד חלק כל כך. אני פוגש פעם אחר פעם אנשים אחרי פשיטת רגל שהסדירו את כל החובות שלהם. אף על פי שהם קיבלו כבר את ההפטר, כשאנחנו בודקים ביחד את הדוחות שהנפיק הבנק, אנו מגלים שהחובות לא נמחקו, וכתוצאה מכך הלקוח אינו יכול לקבל משכנתא.

מה אפשר לעשות כדי למחוק את החובות בדו"ח נתוני האשראי?

אם אנחנו מתכוונים לקחת משכנתא אחרי פשיטת רגל, חשוב שנוודא שאין לנו חובות רשומים בדוחות הבנקים, אחרת פשוט אין לנו סיכוי לקבל את המשכנתא. אחד הדברים הראשונים שיש לעשות לפני לקיחת המשכנתא הוא לפנות לכל אחד מהבנקים ולוודא שהם מחקו את כל החובות.

מעבר לכך, בעת קבלת ההפטר חשוב לפנות לעורך דין מקצועי על מנת שידווח לכל הבנקים שהחוב שהיה לכם כלפיהם כבר סודר.

נקודה חשובה נוספת שכדאי להביא בחשבון היא שלא משנה כמה זמן עבר מאז קבלת ההפטר. גם אם עברו שנים רבות, ובדוחות הבנקים עדיין כתוב שיש לכם חוב, אתם תמשיכו לקבל סירוב בכל פעם שתפנו לבנק לקבל משכנתא. כי במצב זה דו"י נתוני האשראי BDI מוגדר כשלילי.

תהליך מחיקת החובות בדוחות BDI הוא די ארוך שלוקח זמן, אבל בסופו של דבר הוא משתלם אם אנחנו מעוניינים במשכנתא. אחרי שכל החובות מחוקים, אפשר סוף כל סוף לעמוד על הרגליים ולהתחיל לחיות מחדש.

האם כדאי למחוק את החובות לבד או להיעזר במומחה?

בעיקרון, אתם יכולים לפנות לכל בנק ובנק ולבקש שימחקו עבורכם את החובות. העניין הוא שמדובר בפעולה שדורשת זמן, ולא פעם אתם עסוקים בעבודה או פשוט צריכים לגייס את המשכנתא במהירות האפשרית.

דרך מהירה למחוק את החובות היא להיעזר במומחה שיסייע לכם למחוק את החובות. איש מקצוע המכיר היטב את השטח ואת ההתנהלות מול הבנקים יעזור לכם להשיג BDI חיובי תוך זמן קצר יותר. כדי שתוכלו לקחת משכנתא ולפתוח בחיים חדשים.

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או Maratbok@gmail.com

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג