משכנתא למסורבים

מעל 90% הצלחה עם מסורבים

חובות הם בעיה משמעותית ותדירה בעולם של היום. השאלה הגדולה היא מה עושים כאשר נכנסים לחובות וצריכים סכום גדול של כסף כדי לסגור את כל החובות?

חייבים נכס לצערי:

לצערי הרב, בעולם של היום אין שום דרך להשיג הלוואה גדולה מאוד, מעבר לשיעבוד הנכס. החלק הטוב הוא שאם יש לכם נכס- יש לכם די הרבה אפשרויות להשיג הלוואות כנגד נכס ולהגיע למצב שבו מצליחים לסגור את כל החובות.

הבהרה:

יש הבדל גדול מאוד בין אנשים שנמצאים במצב תקין לחלוטין בבנק ופשוט צברו הרבה הלוואות, לבין אנשים שצברו חובות וכבר הסתבכו עם המערכת הפיננסית.

דוגמה 1: אדם שהכול תקין אצלו בבנק ובהתנהלות שלו מול העולם הפיננסי, הוא פשוט צבר הרבה הלוואות.

דוגמה 2: אדם שכבר הסתבך עם הוצאה לפועל, צ'קים חוזרים, עיקולים וכן הלאה. במקרה שלו המסלול לסגירת החובות שונה לחלוטין מהמסלול של האדם הראשון.

אדם שצבר הלוואות אבל הכול תקין אצלו:

שימו לב, אני מדבר על אנשים תקינים לחלוטין, כאלו שלא חזרו להם תשלומים, לא חזרו צ'קים, לא חזרו הוראות קבע.

האנשים האלו יכולים לגשת לבנקים ולבקש הלוואה כנגד הנכס שלהם, כאשר הריבית בהלוואות מסוג זה היא בערך סביב 5 אחוז, כאשר הדגשים הם דגשים שנוגעים לכל משכנתא רלוונטית. אני אעבור עליהם בקצרה.

הכנסות:

הכוונה היא למצב שבו ההכנסה אמורה להיות פי 3 מההחזר החודשי הצפוי לאותה משכנתא. כלומר, אם החזר המשכנתא אמור להיות 2000 שקל, אז אנחנו צריכים לפחות פי 3 מזה בתור הכנסה.

איך הייתה המשכנתא הראשונה שלכם?

אם כבר יש לכם משכנתא נכון להיום, הדבר הראשון שהבנק ירצה לראות זה שהמשכנתא התנהלה בצורה תקינה. אם היו בעיות עם המשכנתא הראשונה – זה ככל הנראה אומר שאתם לא תקבלו משכנתא נוספת.

ללא בעיות bdi:

שימו לב, כבר ציינתי את זה- אבל המשכנתא מיועדת לאנשים שהכול תקין אצלם. אם היו לכם בעיות כל שהן עם בנקים או גופים פיננסיים אחרים, זה ככל הנראה אומר שלא תקבלו את המשכנתא. אבל אם הכול תקין אצלכם- משכנתא לסגירת חובות היא אפשרות מצוינת.

סגירת חובות כאשר יש בעיות של BDI או הוצאה לפועל או כל דבר אחר:

עכשיו אנחנו מגיעים למסלול השני שעליו דיברתי בהתחלה. הכוונה היא למשכנתאות חוץ בנקאיות. הכוונה היא למצבים שבהם יש חובות שלא משולמים בצורה תקינה, BDI לא תקין בגלל התנהלות לא תקינה של החשבון, הוצאה לפועל או חובות שנמצאים בפיגור.

איך עובדת משכנתא חוץ בנקאית?

הרעיון במשכנתא חוץ בנקאית הוא לא לתת הלוואה לטווח ארוך, אלא לעשות בדיוק ההיפך. המטרה היא לתת את הכסף לטווח קצר, למשל שנתיים. כאשר המטרה היא לסגור את כל החובות, לנקות את הBDI ולאחר התקופה של השנתיים- לקחת את הכסף הזה בבנק, כדי לסגור את החוץ בנקאי.

דוגמה:

נניח שאדם נמצא כרגע עם 300 אלף הלוואות, הוא כבר נפגע בbdi חזרו צ'קים והוא כבר לא יכול לקחת משכנתא בבנק. זה מצב קלאסי למשכנתא חוץ בנקאית, סוגרים את ההלוואות, מנקים את הbdi ואז אחרי שנתיים ניתן לקחת משכנתא באחד הבנקים כדי להחזיר את החוץ בנקאי.

מה הריביות במשכנתא חוץ בנקאית כנגד נכס?

חשוב מאוד להבין, כאשר לוקחים משכנתא חוץ בנקאית, בדרך כלל נמצאים במצב שבו הבנקים כבר לא רוצים לתת כסף ולכן רמת הסיכון היא מאוד גבוהה. בגלל רמת הסיכון הזו- הריבית מאוד גבוהה. כתוצאה מכך, הריבית על הכסף היא מאוד גבוהה, בדרך כלל סביב 10 אחוז שנתי. מסיבה זו, הלוואות כנגד נכס בחוץ בנקאי – הן מאוד גבוהות.

תהליך קבלת כסף כנגד נכס בהלוואה חוץ בנקאית:

חשוב לציין, התהליך הוא בדיוק כמו בבנקים. הגשת מסמכים מלאים לחברות החוץ בנקאיות, ביצוע שמאות, חתימות באותה חברה, רישומים בטאבו וקבלת הכסף לחשבון. חשוב לציין, התהליך לוקח זמן כמו בבנק. לפחות חודש וחצי חודשיים.

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג