משכנתא למסורבים

מעל 90% הצלחה עם מסורבים

לחלוטין ניתן. לוקחים משכנתא בבנקים אחרי פשיטת רגל. לפעמים זה אפילו ממש מהר אחרי פשיטת רגל.

אבל התשובה היא טיפה יותר מורכבת ובואו נתעמק בדברים כדי לתת תשובות מלאות לשאלה. רק מעט סבלנות ותבינו הכול

כמה זמן אחרי פשיטת רגל והפטר?

כאן אין תשובה אחת בודדה. זה מאוד תלוי בזהות האדם ויש מקרים שקיבלתי אישורים לאנשים שעברו 6 חודשים מאז ההפטר.

ויש אנשים שקיבלתי אישורים בשבילם אחרי שנה ויש אנשים שזה בעיה איתם גם אחרי 5 שנים. בוא נרחיב טיפה.

המהפך:

מה שהבנקים מחפשים לראות אצל אנשים שעברו פשיטת רגל זה ״מהפך״. הכוונה היא לאנשים שעברו פשיטת רגל כאשר היו במצב אחד בחיים ואחרי בפשיטת רגל עשו מהפך בחיים ( מהפך תעסוקתי בעיקר) והיום הם כבר בעולם פרנסה שונה לגמרי.

דוגמה: שני אנשים שניהלו עסקים, שניהם הלכו לפשיטת רגל.

האדם הראשון קיבל החלטה שהוא עם עולם העסקים גמר, הוא מוצא עבודה מסודרת בתור שכיר, מתנהל בצורה מסודרת ויציבה, מעולם לא חורג מהמסגרת ומכניס משכורת קבועה. אדם כזה, עבר מהפך אמיתי ויהיה לו הרבה יותר קל לקבל משכנתא.

האדם השני הלך בדרך אחרת. הוא פתח עסק נוסף או יותר גרוע פתח על שם אישתו, ההכנסות שוב לא מסודרות, הוא ממשיך להסתבך עם הבנקים ומסבך את אישתו או את המשפחה שלו.

הכול אצלו מתנהל בשחור, אין הכנסות מסודרות ואין חשבון בנק מסודר. אדם כזה יתקשה מאוד לקבל משכנתא.

לצאת מתוך ״ראש של פושט רגל״:

הדבר אולי הכי חשוב זה לשנות גישה. כאשר אני כותב ״ראש של פושט רגל״ אני מתכוון למנטליות של אנשים שמתרגלים להיות פושטי רגל.

להפקיד את המשכורת אצל האישה, למשוך את המשכורת במזומן, לנהל חשבון בנק ריק ללא פעילות , לחיות מתחת לרדאר של המערכת הבנקאית.

אדם שסיים פשיטת רגל ורוצה לצאת מהראש הזה, צריך לנהוג כמו כל אדם אחר שמעולם לא עבר פשיטת רגל: לנהל חשבון בנק תקין, עם הוראות קבע שיורדות ממנו ( אני בכוונה לא כותב צ’קים או אשראי כי אולי לא מאשרים לכם) משכורת שנכנסת, חיסכונות קטנים- פשוט כמו אדם רגיל לחלוטין.

לשפר את דירוג האשראי:

אדם שעובר פשיטת רגל , ציון הדירוג שלו ( ציון הbdi שלו ) הוא ממש נמוך וקרוב לאפס. אם אתם לא יודעים מה זה דירוג אשראי , תלחצו כאן כדי לקרוא על דירוג אשראי.

אם אתם כבר יודעים מה זה דירוג אשראי, תעשו פעולות בסיסיות כדי לשפר אותו. אם אתם יכולים לקבל בחשבון צ’קים ואשראי – אנא תעשו את זה. גם אם לא, לכל הפחות תיצרו בחשבון הבנק הוראות קבע לתרומות או רשויות, כדי לבנות לכם ציון כל שהיא.

איזה בנקים שרופים?

כל בנק שהיה לכם בעיה איתו, זה בנק שאתם כבר לא יכולים להתקרב אליו שוב כדי לבקש משכנתא.

אם אתם קוראים את הכתבה הזו לפני פשיטת הרגל, תנסו להגיע למצב שבו אתם לא שורפים את הבנקים שאתם חייבים להם , פשוט כדי להשאיר אופציה לעתיד.

תיקונים בדוח נתוני אשראי:

אם אתם לא יודעים מה זה דוח נתוני אשראי, אני מזמין אתכם לקרוא כאן על דוחות נתוני אשראי.

אם אתם כבר יודעים מה זה דוח נתוני אשראי, אז תדעו שכאשר אתם מקבלים הפטר, הבנקים צריכים להעביר דיווח לבנק ישראל שהחוב נסגר ולמחוק אותו מדוח נתוני האשראי שלכם.

הרבה מאוד פעמים זה לא קורה. הבנקים פשוט לא עושים את זה. לכן חובה לבדוק את הדוח שלכם ולראות שלא נשארו חובות פתוחים. אם כן נשארו – כמובן לטפל בזה.

גובה משכנתא וסכום המשכנתא:

חברים יקרים, זה ברור לי לגמרי שאתם רוצים לחזור למסלול ולקנות בית או דירה מדהימה. אבל במיוחד אם זה טרי יחסית ( פשיטת הרגל) תתחילו בסכום שיהיה לבנקים יותר קל לעיכול.

אם אתם מרוויחים יחד 15,000 נטו , אל תבקשו יותר ממיליון שקלים בתור דוגמה. תנסו להתאים את גובה המשכנתא שאתם צריכים לזה שאתם עדיין מסוכנים בעיני הבנקים. אני רק מבקש הגיון.

ריבית במשכנתא אחרי פשיטת רגל:

אין מה לעשות, הריבית היא קצת יותר גבוהה. הריבית היא נגזרת של רמת הסיכון. צריך להבין. אבל ההבדל הוא לא משמעותי, לא דבר שאמור למנוע מכם לקנות בית.

מי אני:

שמי מרטין בוקסדורף. אני מטפל בעשרות אנשים שלוקחים משכנתא אחרי פשיטת רגל בכל רגע נתון ואני אשמח להציע לכם את הקשרים והכישורים שלי כדי להשיג לכם משכנתא אחרי פשיטת רגל.

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או maratbok@gmail.com

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג